Aktywny wypoczynek w okolicach Lwówka Śląskiego

Jako miasto, w którym znajdują się liczne zabytki, kościoły i inne atrakcje turystyczne, Lwówek Śląski co roku przyciąga turystów, których interesuje wędrówka śladami kultury i historii śląskiej. Niemniej jednak, to miasteczko, w którym znajduje się spora kwaterunków (Lwówek – noclegi i pokoje), zapewnia również możliwość aktywnego wypoczynku miłośnikom sportów, którzy lubią spędzać wakacje w ruchu. Co amatorzy sportu mogą robić latem w okolicach Lwówka?

Przede wszystkim malowniczą okolicę, w której znajdują się unikalne formacje skalne z piaskowca oraz góry i doliny, oplatające liczne szlaki turystyczne. Zwolennicy pieszych wędrówek mogą spacerować wśród niezwykłych skał, przyglądać się przełomom i zboczom w dolinie Bobru, obchodzić pobliskie wioski i miasteczka, w których znajdą ślady dawnych dziejów. Sporą atrakcję dla wędrowców stanowią także skupiska starych drzew, w których można natrafić na zwierzęta leśne. Większość szlaków przystosowana została także do objeżdżania ich rowerami, które można nabyć w okolicznych wypożyczalniach.

Ci, którzy wolą chodzić po górach mogą zdecydować się na zaliczenie szlaków na Pogórzu Izerskim, z którego rozciągają się wspaniałe widoki na okolicę, w górskich lasach da się zaczerpnąć świeżego górskiego powietrza, a przy odrobinie szczęścia turyści mogą natrafić na piękne geody agatowe, ukryte w niepozornych skałkach. Kilka takich wycieczek wspaniale uaktywni mięśnie i pomoże wzmocnić ciało przed powrotem na kanapę.

Miłośników wiosłowania na pewno zainteresuje spływ doliną Bobru na kajakach lub pontonach raftingowych. Wyprawa taka prowadzi przez park krajobrazowy położony w dolinie Bobru i pozwala podejrzeć malownicze oraz niezwykłe widoki z przełomu rzeki, która przedziera się tu przez skalne masywy górskie. Na stromych zboczach oczom wioślarzy ukażą się groźne skały o dramatycznych kształtach oraz unikalna szata roślinna, w której spotyka się rzadkie gatunki, takie jak czosnek niedźwiedzi i dostojne kępy starodrzewia. Spływ Bobrem to wspaniała przygoda, która dostarczy uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Ci, którzy przyjadą na Dolny Śląsk w poszukiwaniu sposobów na aktywny wypoczynek wakacyjny, dobrze zrobią, wykupując tu noclegi. Lwówek Śląski to urocze miasteczko, które stanowi idealną bazę, z której zaczynają się liczne wyprawy piesze, trasy rowerowe po górach i dolinach, a koniec swój ma tutaj spływ przełomem doliny Bobru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>