Ciekawe miejsca i informacje – Chłopy

Chłopy (https://pl-pl.facebook.com/Chlopy) to jedna z najpiękniejszych nadbałtyckich wsi letniskowych. Swoją sławą miejscowości wypoczynkowej cieszą się od dłuższego czasu, jednak wciąż jest to miejsce niezwykle przytulne i kameralne. Dlatego też powinni tu przyjechać wszyscy ci, którzy marzą o ciszy i spokoju nad polskim morzem. Jeśli jednak chcielibyśmy mieć porównanie między spokojnymi Chłopami, a ożywionym i zatłoczonym kurortem, możemy się wybrać na wycieczkę rowerową po okolicy i zajrzeć na przykład do Mielna. Tam warto przejść się po Promenadzie Przyjaźni, na której ciągle coś się dzieje oraz zobaczyć dawne poniemieckie bunkry. Jeśli już będziemy przemierzać okolicę, warto wybrać się również do pobliskiego Sarbinowa, w którym zobaczymy również urokliwą promenadę oraz imponujące ogrody tematyczne. W niewielkiej odległości znajdują się także Gąski, w których można podziwiać słynną latarnię.

Chłopy są zatem idealną bazą noclegową (zweryfikuj: http://meteor-turystyka.pl / noclegi / Chłopy)  i wypadową do zwiedzania polskiego Wybrzeża. Liczne pensjonaty, pokoje gościnne i prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im noclegi. Chłopy oferują również szereg atrakcji do zwiedzania. Przede wszystkim, jest to jedna z najlepiej zachowanych nadmorskich wsi rybackich w Polsce. Do dziś podziwiać tu możemy jej tradycyjny układ oraz XIX-wieczne domy ozdobione ludowymi malowidłami. Oprócz tego, zobaczymy tu również przystań rybacką, w której możemy przyjrzeć się trudnej pracy rybaków oraz kupić świeżą rybę prosto z boksu. Przystań powstała w miejscowości w 1994 roku i podlega pod Urząd Morski w Słupsku. Niedaleko przystani znajduje się także piękne drewniane molo, które idealnie nadaje się do spacerów, zwłaszcza o wschodzie lub zachodzie słońca. Dużą ciekawostką na temat tej niewielkiej miejscowości jest to, że kręcono w niej zdjęcia do dwóch znanych filmów. Pierwszym z nich była kręcona w 2005 roku „Oda do radości” – część „Morze”, w której możemy zobaczyć tutejsze charakterystyczne domy, pokryte ludowymi malowidłami, fragment ulicy Kapitańskiej oraz miejscowe kutry rybackie z oznaczeniem „CHY”. Drugim filmem, który nagrywano w Chłopach, jest „Miłość na wybiegu” z 2008 roku. Tutaj wprawne oko dostrzeże wieżę kościoła w Sarbinowie, latarnię w Gąskach oraz plażę w Chłopach. Bez wątpienia jeszcze niejednego twórcę przyciągną te urokliwe krajobrazy w wiosce, możemy się zatem spodziewać, że będą tu nagrywane kolejne filmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>