Ciekawe wydarzenia kulturalne w Sandomierzu

Na terenie Polski możemy znaleźć wiele wyjątkowych miast oraz miejscowości, w których znajdziemy mnóstwo atrakcji turystycznych. Ostatnio rozpisywaliśmy się na temat dobrze znanego Rzeszowa (tutaj informacje), dzisiaj natomiast pora na inne, równie interesujące miasteczko. Od wielu lat jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w województwie świętokrzyskim jest Sandomierz.

Miasto to określane jest ,,małym Rzymem” i cieszy się ogromną popularnością. Mnogość występujących tutaj zabytków, piękne krajobrazy oraz ciekawe wydarzenia kulturalne są ogromną zaletą tego regionu. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom turystów, stworzono katalog z bazą noclegową (szczegóły w portalu Meteora), w której zamieszczone zostały wszystkie oferty funkcjonujących na tym terenie hoteli, hotelików oraz domków gościnnych.

Sandomierz to miejsce, w którym możemy znaleźć niezwykły Szlak Dworków Szlacheckich. Miłośnicy architektury są zachwyceni obiektami, które można tutaj podziwiać. Część z nich pełni funkcje hoteli. Jednym z najpopularniejszych obiektów tego typu jest Dworek Sobolewskich, który liczy sobie ponad 120 lat. Pomimo tego, zachował się on w świetnym stanie. Bardzo ciekawym obiektem, który koniecznie trzeba odwiedzić, będąc w Sandomierzu, jest tutejsza katedra, która została wybudowana w XIV wieku. Jej niezwykły gotycki styl (informacje na Wikipedii) nadaje jej unikatowego charakteru. Wnętrze tej świątyni zostało uzbrojone w piękne ołtarze rokokowe oraz freski w stylu bizantyjsko-ruskim.

Na terenie miasta co roku odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich jest impreza o nazwie,,Sandomierskie Wieczory Organowe”, która ściąga wszystkich wirtuozów tego instrumentu. Bardzo ciekawą imprezą są Dni Sandomierza – Truskawkowa Niedziela, kiedy to odbywają się liczne koncerty znanych muzyków. Organizowane są wówczas liczne zawody sportowe tutejszych drużyn oraz ciekawe konkursy i loterie. Ogromnym zainteresowaniem wśród turystów oraz mieszkańców cieszy się impreza o nazwie,,Noc Świętojańska – Wianki”, podczas której odbywają się koncerty grup muzycznych oraz potańcówki. Wydarzeniu temu towarzyszą także fajerwerki, które są główną atrakcją wieczoru.

Turyści, którzy pragną bliżej poznać województwo świętokrzyskie, koniecznie powinni odwiedzić Sandomierz. Wszystkie występujące tutaj zabytki stanowią źródło informacji historycznej. Miasto to jest miejscem, w którym każda osoba może znaleźć coś ciekawego dla siebie i swojej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>