Czarna Góra – raj dla miłośników narciarstwa

Zimą możemy zaplanować ciekawy urlop. Oczywiście wiele osób wybiera miejscowości znajdujące się w Małopolsce, jak np. Krościenko nad Dunajcem. Osoby, które lubią aktywnie wypoczywać, mogą zdecydować się na przyjazd do Czarnej Góry w powiecie kłodzkim. To jeden z bardziej popularnych ośrodków narciarskich w naszym kraju. Warto od razu zaznaczyć, że urlopowicze mogą liczyć na pełen komfort, ponieważ działa tutaj wiele obiektów noclegowych. Baza jest bardzo nowoczesna, na Meteorze można zapoznać się z ofertami pensjonatów, hoteli, gospodarstw agroturystycznych itd.

To bardzo nowoczesny kompleks, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających urlopowiczów. Znajduje się na stokach dwóch, dość znanych szczytów Sudetów Wschodnich. Konkretnie chodzi o Czarną Górę oraz Żmijowiec. Został założony w 1996 roku. Jest to obiekt bardzo nowoczesny, który od 2016 roku może poszczycić się profesjonalnym oświetleniem tras zjazdowych BFIS.

Obecnie jest w stanie zaoferować turystom aż 3 wyciągi krzesełkowe oraz 6 talerzykowych, a także 4 taśmy szkoleniowe. To bynajmniej nie przypadek, że Czarna Góra cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Charakteryzuje ją nowoczesny system nartostrad, oprócz tego znajduje się tutaj 5 polan narciarskich. Zarówno wielbiciele snowboardu, na pewno będą zadowoleni, jeśli zdecydują się na zimowy urlop właśnie w w tym centrum.

Warto zaznaczyć, że ośrodek ma bardzo urozmaicone trasy. Także i osoby, które dotychczas nie jeździły na nartach, mogą zdecydować się właśnie na podróż. Bez problemu można skorzystać z  łatwych tras, odpowiednich do nauki. Zresztą dostępne są ścieżki zjazdowe o różnym stopniu trudności, w tym również specjalne drogi z homologacją do zawodów FIS. Wszystkie odcinki, w tym nowoczesnym kompleksie są bardzo dobrze utrzymane, większość jest sztucznie ośnieżana. Tory są tak wyprofilowane, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo narciarzom.

Organizowane są także jazdy nocne przy sztucznym oświetleniu, które cieszą się sporym zainteresowaniem. W Czarnej Górze znajduje się jedna z kilkunastu tras o znacznym stopniu trudności, które dostępne są w naszym kraju. Chodzi o trudną drogę A, która jest długa na 1600 metrów. To zdecydowanie opcja dla doświadczonych narciarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>