Grzybowo – wieś letniskowa

Grzybowo jest wsią letniskową, która położona jest w województwie zachodniopomorskim. Oddalona jest ona od Kołobrzegu o 6 kilometrów, w stronę Trzebiatowa.

Co charakteryzuje tą miejscowość?

Po pierwsze jest to przepiękna plaża, która przyciąga wielu turystów, ale też okolicznych mieszkańców. Jest szeroka, piaszczysta i zadbana – o co starają się władze sołeckie. Oprócz tego wyróżnia się też spokojem. Otóż jest to niewielka miejscowość wiejska, która przyciąga turystów, jednakże przyjmuje ich znacznie mniejszą ilość niż na przykład pobliski Kołobrzeg. Stąd też wiadomo, że w Grzybowie nawet w środku sezonu letniego nie jest zbyt tłoczno. Z tego też względu jest świetnym miejscem, na wypoczęcie nawet z najmniejszymi dziećmi. Przyciąga więc rodziny i osoby starsze.

W Grzybowie znajdują się też ośrodki rehabilitacyjne, gdzie odbywają się turnusy lecznicze w trakcie sezonu i poza nim. Wioska żyje więc jako miejscowość turystyczna przez cały rok. Ma doskonale rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną. Jeśli chodzi o jedzenie to można wybrać się do jednej z kilkunastu restauracji, barów, czy jadłodajni i zjeść smaczną rybkę, czy też zupełnie inne danie. Nocleg w Grzybowie jest z kolei tańszy niż w innych większych miejscowościach nadmorskich. Można wykupić pokój w hotelu, pensjonatach, domkach, czy wynająć chociażby miejsce na polu namiotowym. Możliwości jest wiele, wystarczy określić jaki budżet można przeznaczyć i z pewnością coś odpowiedniego można znaleźć. Należy jednak pamiętać, że jest to miejscowość nadmorska, więc nie należy spodziewać się zbyt niskich cen. Możliwość pobytu nad polskim morzem musi trochę kosztować.

Do Grzybowa bardzo prosto dojechać z Kołobrzegu. Trasa drogą powiatową jest prosta, szybka i z pewnością nie da się na niej zgubić. Z kolei 2 kilometry od wsi znajduje się przystanek PKP. Do Grzybowa co kilkanaście minut kursują też busy, co jest ogromnym ułatwieniem. Z tego też powodu, często osoby, które pracują w Kołobrzegu wynajmują mieszkania w Grzybowie, bo pozwala im to zaoszczędzić pieniądze, pomimo potrzeby dojechania do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>