Kościół i klasztor św. Jana w Iwoniczu-Zdroju

Iwonicz Zdrój to polskie miasto, które słynie z tego, iż można tam zwiedzić naprawdę ogromną ilość różnorodnych zabytków. Wśród nich znajdują się budowle sakralne, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Zwiedzając miasto warto udać się do kościoła połączonego z klasztorem pod wezwaniem św. Jana. Jest to klasztor bernardynów, o których można dowiedzieć się tu nieco więcej. Obiekt ten można oczywiście zwiedzać w dowolnym momencie. Powstał on już w XVIII wieku, ale do teraz zachwyca oczy okolicznych mieszkańców oraz przyjezdnych turystów.

Na początku kościół zbudowany był w całości z drewna. Został on poświęcony i przywieziono do niego mnóstwo cennych relikwii. Bernardyni, którzy zaczęli osiedlać się w pobliskim klasztorze, podjęli decyzję o tym, aby drewno zastąpić murowaną konstrukcją. Dzięki temu, budowla prezentowała się naprawdę solidnie oraz bardzo okazale. W XIX wieku kompleks sakralny doszczętnie spłonął, jednak zajęto się jego odbudową, co udało się uczynić na początku XX wieku. Obecnie, w kościele znajduje się spora liczba obrazów, które przedstawiają św. Jana. Można się z nimi dokładnie zapoznać z bliskiej odległości, są one bardzo cenne oraz wartościowe, a przy okazji rzadko spotykane. Budynek ten posiada spore rozmiary, dlatego jest charakterystycznym punktem tej miejscowości. Wybierając Iwonicz-Zdrój (odnośnik) na wakacje, nie sposób ominąć tego miejsca, do którego naprawdę łatwo jest trafić. Można zbliżyć się w ten sposób do Boga, poświęcić się modlitwie, a przy okazji zobaczyć na własne oczy wiele cennych obrazów sakralnych z dawnych lat. Na takie posunięcie decyduje się współcześnie coraz większa liczba osób, ponieważ okolica ta słynie właśnie z religijnych budowli, które są zadbane i niezwykle estetyczne. Warto więc przynajmniej raz udać się do Iwonicza Zdroju w celach poznawczych.

Podkarpackie miasteczko zachęca turystów do pozostania w nim na dłużej. W tym celu powstała okazała baza noclegowa, którą tworzą liczne pensjonaty, wille, pokoje gościnne, a także gospodarstwa agroturystyczne. Gdy już określimy nasze preferencje noclegowe (odnośnik), musimy odpowiednio wcześnie dokonać rezerwacji w jednym z wybranych obiektów Iwonicza-Zdrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>