Mazury od strony natury – Giżycko

Jadąc na Mazury i szukając bazy noclegowej () w miastach takich jak Giżycko, zazwyczaj można się spodziewać miłego czasu nad wodą. Jednak Mazury oferują znacznie więcej atrakcji.

W pobliżu wspomnianego miasta znajduje się np. park linowy Wiewióra, jeden z ciekawszych tego typu obiektów na Mazurach. Można wstąpić do niego np. przy okazji zwiedzania twierdzy Boyen, bo oba te obiekty leżą blisko siebie. W parku linowym znajdują się jak na razie 3 trasy: niska, średnia i wysoka. Uczestnicy dobierają stopień wysokości nad ziemią, a co za tym idzie – trudności do swojej kondycji, szybkości i wzrostu. W ramach biletu otrzymuje się sprzęt zabezpieczający, instruktaż oraz jeden przejazd daną trasą. Na wszystkich trasach czekają przeszkody z drewna i lin. Na trasie niskiej mogą sprawdzić się nawet dzieci, a także osoby, które nie są czynnymi sportowcami. Z kolei na wysokiej na silniejsze osoby czeka wspinaczka po sznurowej drabinie na wysokość ok. 11m, schodzenie po linach z ruchomym podparciem czy przechodzenie po sieci. W przygotowaniu jest czwarta trasa, zjazdowa. Dwa ze zjazdów tzw. tyrolskich przebiegają wprost nad jeziorem, co dostarcza dodatkowych przeżyć. Park linowy to dobra propozycja zwłaszcza dla dzieci, coraz częściej proszących lekarzy o zwolnienia z WF, na zachęcenie ich do regularnej aktywności sportowej. Położenie w pobliżu miasta sprawia, że można bezproblemowo znaleźć noclegi i spędzić w okolicy kilka dni za niedużą cenę.

Po aktywniejszej części dnia można zdecydować się na bardziej spokojną. W Okrągłem koło Giżycka znajduje się zwierzyniec, rozciągnięty na przestrzeni ponad 100ha. Zwierzętom stworzono tu naturalne warunki do życia i rozmnażania się. Turyści mogą podglądać ich codzienne życie z pokładu terenówki lub zabytkowej bryczki. Nie ma tu limitu wiekowego. W zwierzyńcu zgromadzono zarówno często występuje w Polsce gatunki, jak i te, które normalnie żyją w nieco innych klimatach. Spotkać tu można dziki, krowy szkockie ze słynnymi grzywkami, lamy z Peru, kozy z Alp. Zwierzyniec, znany jako Mazurskie Safari jest czynny także zimą. Wtedy można zamówić przejażdżkę i fotografowanie z jeepa lub ciągnika z sankami.

Jak widać, na Mazurach można znaleźć coś dla siebie przez cały rok, niezależnie od tego czy podróżuje się samodzielnie, czy z rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>