Mielno – atrakcje w nadmorskiej miejscowości

Ostatnio mieliśmy przyjemność poznać ciekawą miejscowość w województwie zachodniopomorskim – Ustronie Morskie {tutaj: szczegóły}. Zostajemy w tych klimatach, by odkryć kolejne, ciekawe miejsce. Mielno jest nadmorską wsią, którą chętnie odwiedzają turyści i gdzie nie brakuje ciekawych atrakcji turystycznych. Miejsce to może pochwalić się wspaniałą architekturą, a przede wszystkim niezwykłą przyrodą oraz pięknymi krajobrazami. Położone jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad jeziorem Jamno. Ta niesamowita wioska znajduje się nad Morzem Bałtyckim. Zlokalizowana jest w północno-zachodniej części Polski. Należy do województwa zachodniopomorskiego (w latach 1975–1998 do województwa koszalińskiego). Jest siedzibą gminy Mielno. Stanowi popularny ośrodek turystyczny oraz wypoczynkowy. Dostępna jest tu rozwinięta baza noclegowa {więcej informacji: Mielno noclegi}. Większość ośrodków oferuje atrakcyjne ceny. Można wynająć tu zarówno tanie, jak i komfortowe noclegi.

Mielno jest malowniczą miejscowością, którą niewątpliwie warto zwiedzić. Ciekawa okolica oraz wspaniałe atrakcje turystyczne zapewnią niezapomniany pobyt. Jest to idealne miejsce wypoczynku dla każdej osoby, bez względu na wiek. Co zatem można zobaczyć w tej nadmorskiej miejscowości? Przebywając w Mielnie, warto obejrzeć relikty cmentarza ewangelickiego. Nekropolia powstała w XIX wieku. Pełniła swoją funkcję do czasu opuszczenia wsi przez Niemców. Protestancka ludność niemiecka zamieszkiwała tereny nadmorskiej miejscowości. Po ich obecności pozostał między innymi cmentarz. Przez wiele lat popadał w ruinę. Nie tak dawno rozpoczęto prace w celu ocalenia go. Zostały zebrane pozostałości oraz utworzono lapidarium. Przed nim został umieszczony głaz narzutowy. Posiada tablicę i inskrypcję w językach polskim, a także niemieckim.

W Mielnie warto zobaczyć również kamienną kaplicę. W XX wieku miejscowość należała do rodziny Wilhelma von Wendorffa. Świątynia znajduje się na skraju lasu. Usytuowana jest na wysokiej skarpie jeziora. Ufundował ją Edward von Wendorff. Budynek powstał w roku 1927. Wzorowano go na Mauzoleum Teodoryka Wielkiego {coś więcej} w Rawennie. Dzisiaj kaplica pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej przynależy do parafii św. Jakuba w Modliszewku.

Warto zobaczyć również poniemieckie bunkry. Można znaleźć je w lesie, znajdującym się w odległości około 500 m od ulicy 1 Maja. Dwa bunkry znajdują się między plażą, a leśną drogą, która prowadzi do Mielenka. Wybudowano je w latach 1940–1941. Celem ich powstania była obrona wybrzeża. Najprawdopodobniej znajdowały się tam składy amunicji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>