Na rowerowym szlaku wokół Kłodzka

Kłodzko wraz z okolicznymi miejscowościami reklamuje się jako: „Turystyczne Hrabstwo Sudetów”. Takie określenie doskonale oddaje bogactwo regionu, mnogość walorów przyrodniczych i krajobrazowych, doskonałe warunki do uprawiania pieszych wędrówek i rowerowych wypraw. Atrakcyjności Kotliny Kłodzkiej dopełniają cenne zabytki architektoniczne, wśród których należy wyróżnić potężną twierdzę i liczne świątynie chrześcijańskie. Na odkrycie czekają miejsca niezwykłe, pełne niepowtarzalnego uroku i posiadające ciekawą historię, w tym mało znane, dzikie zakątki, które potrafią zachwycić swoim dyskretnym, naturalnym pięknem.

Miasto przygotowało propozycje dedykowane miłośnikom podróży na dwóch kółkach. Specjalnie z myślą o nich wytyczono i oznakowano sieć szlaków rowerowych prowadzących przez warte odwiedzenia zakątki regionu. Należy wiedzieć, że zdobycie Kłodzkiej Góry jest możliwe nie tylko pieszo. Trasa wiodąca na szczyt jest bowiem wyznaczona w ten sposób, że z powodzeniem mogą pokonać ją kolarze. Należy jednak pamiętać, że w taką wyprawę najlepiej wybrać się odpowiednio wyposażonym rowerem górskim. Dzięki temu jakość i przyczepność nawierzchni nie stanie na przeszkodzie w zdobyciu szczytu.

Najlepszym czasem na wyprawy są miesiące letnie, kiedy nieutwardzone drogi są suche, a temperatura powietrza sprzyja intensywnemu wysiłkowi fizycznemu. Warto zarezerwować wtedy spanie (Kłodzko noclegi na meteor-turystyki.pl), gdyż właśnie to miasto stanowi punkt wypadowy dla proponowanych wycieczek. Ceny zakwaterowania są bardzo atrakcyjne, a poziom oferowanych usług zachęca do odwiedzin.

W Kłodzku rozpoczynają się także inne, niezwykle interesujące trasy. Ciekawą propozycję stanowi między innymi czerwony szlak rowerowy, prowadzący do historycznej miejscowości o nazwie Bystrzyca Kłodzka. U celu wyprawy warto poświęcić kilka godzin na zwiedzanie. Zachowały się tam między innymi fragmenty murów stanowiących główny element systemu fortyfikacyjnego średniowiecznej osady. Można również podziwiać ruiny wieży obronnej, której budowa przypada na schyłek epoki. Klimat nadają rynkowi interesujące pod względem architektonicznym kamienice, wizytówką miejscowości jest natomiast znajdująca się w centrum Kolumna Trójcy Świętej z XVIII wieku. Spragnieni rowerowej przygody mogą wybierać spośród wielu wariantów torów. Tabliczkami oznaczono również szlaki prowadzące do Kamieńca Ząbkowickiego, Wilczej i Starkówka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>