Przepiękne wąwozy w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny (facebook – strona) to miasto, w którym znajduje się mnóstwo przepięknych budowli. Renesansowe kamieniczki i zabytkowe kościoły zachęcają do przybycia tutaj. Znajdzie się tu także piękne formy, ale nie dzieła ludzkie, a przyrody. Wiele się mówi o zabytkach w Kazimierzu Dolnym. Są one najważniejszym atutem tego miasta. Niemniej jednak są i inne np. Wisła i przyjemny Bulwar Nadwiślański.

Kolejny atut to przyroda, a przede wszystkim wspaniałe wąwozy. Kto jeszcze nie był w tym mieście, to warto tu przybyć. Piękno architektoniczne oraz przyrodnicze robi wrażenie. Chętnych na przyjazd zresztą nie brakuje. Co roku baza noclegowa zapełnia się turystami. Większość osób, tu przyjeżdżających ma zaznaczone, co warto obejrzeć. Zwykle jest to lista najważniejszych zabytków oraz Góra Trzech Krzyży. Na liście znajduje się też przechadzka bulwarem. Nie każdy wie, że są tutaj do zobaczenia także wspaniałe formacje przyrodnicze.

Wąwozy to wydłużone, wklęsłe tereny. Idzie się między dwoma zboczami, one, jak i dno wąwozu mogą być pokryte roślinnością. W Kazimierzu Dolnym są dwa warte uwagi wąwozy. Jeden to Korzeniowy Dół. Ten jest niezwykły, bo wyraźnie widać korzenie drzew. Można się przyjrzeć, jak wygląda cały system korzeniowy. Idzie się między zboczami, na których widać korzenie drzew. Jest też Wąwóz Małachowskiego. Ten jest piękniejszy niż niezwykły. Jest w dużym stopniu porośnięty drobną roślinnością. Wyżej stoją drzewa. Bardzo przyjemny, zaciszny teren. Warto pamiętać o tych wąwozach, by nie sprowadzać atrakcyjności Kazimierza Dolnego tylko do zabytków.

Na przyjeżdżających czekają różnorodne pakiety noclegowe (Kazimierz Dolny noclegi – spis). To przede wszystkim kempingi, prywatne kwatery i agroturystyka oraz pensjonaty i hotele. Można nocować w obiektach nowych, ale i w tych zabytkowych. Na turystów czeka także piękna przyroda, którą także będąc tutaj, warto się zainteresować. Jest ona na tyle atrakcyjna i cenna, że został utworzony Kazimierski Park Krajobrazowy. Miasto zostało więc wyróżnione podwójnie, bo raz, że doceniono przyrodę, a dwa, że zabudowa uczyniła zeń Pomnik Historii. Przejść się wąwozami można w każdą pogodę. W upały doceni się ich zaciszność. W gorszą pogodę wystarczy założyć ciepłą kurtkę. Widok zrobi duże wrażenie, a po takim spacerze pozostanie doskonałe samopoczucie. Należy włożyć wygodne buty i można ruszać.

Jedna myśl nt. „Przepiękne wąwozy w Kazimierzu Dolnym”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>