Rewal – dobry kierunek na wakacje

Wybierając Rewal (Facebook) na cel swoich wakacyjnych podróży, zapewniamy sobie mile spędzone chwile nad polskim morzem i idealny dostęp do plaży z ośrodków wypoczynkowych. Od piaszczystego wybrzeża dzieli nas zaledwie kilkadziesiąt metrów, często do dyspozycji mamy nawet prywatne zejście. Ta położona w województwie zachodniopomorskim gmina to osiem kurortów, z czego aż sześć posiada bezpośredni dostęp do wód Bałtyku.

Sam Rewal, czyli wieś o tej samej nazwie co gmina, jest bardzo mały, posiada zaledwie 900 stałych mieszkańców, co zapewnia nam spokój jakiego nie znajdziemy nigdzie indziej. Jednak wybierając się tam na urlop mamy do dyspozycji atrakcje całej gminy, bowiem kurorty oddalone są od siebie tylko o kilka kilometrów. Takie umiejscowienie daje możliwość swobodnego przemieszczania się czy to rowerem, czy samochodem. Natomiast spacerom sprzyjają szlaki turystyczne, które przecinają te okolice. Lasy sosnowe, szlaki turystyczne, Bałtyk – czego chcieć więcej? Takiego połączenia kluczowych elementów składowych idealnej nadmorskiej miejscowości nie znajdziemy nigdzie, a dodatkowym atutem są liczne zabytki tutaj występujące. Neogotyckie kościoły, latarnia morska, klimatyczne kawiarenki, niedrogie pensjonaty to przepis na sukces dla wczasowiczów.

Co jeśli jednak nie liczymy tylko na spokój, a od wakacji oczekujemy również szaleństwa? Mamy też szanse na szaleństwo w tym miejscu, bowiem parki rozrywki, kolejka wąskotorowa i druga retro kolejka, siatkówka plażowa, zjeżdżalnie, festiwale dają nam możliwość solidnego wybawienia się. Kolejka to też sposób na poznanie okolicy, a możliwość wynajęcia jednej z nich pozwala na rodzinne zwiedzanie lub w przypadku biznesmenów na delegacji – oryginalny sposób rozpoczęcia firmowej imprezy. Alternatywa dla limuzyny? Czemu nie, taka sytuacja nie zdarza się często.

To czy wybierzemy się do Rewala zależy oczywiście tylko od nas, jednak pamiętać należy, że to miejsce z duszą i dla każdego znajdzie się coś interesującego. Nie można zapominać o rezerwacji kwatery (Meteor), wybierając właśnie ten kurort, gdyż te nad samym morzem, szybko znajdują amatorów i może okazać się, że dla nas pozostają mniej atrakcyjne, a przecież nie o to chodzi, by zadowalać się czym popadnie. Przecież wybierając idealną miejscowość, musimy mieć też idealną kwaterę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>