Rzeszów – ciekawe informacje

Rzeszów to miasto położone w południowo-wschodniej części Polski w województwie podkarpackim. Przez miasto przepływa rzeka Wisłok [więcej na wikipedia.org]. Z roku na rok ten region Polski odwiedza coraz większa liczba turystów.

Rzeszów to miasto, które ma wiele do zaoferowania dla zwiedzających. Jest to między innymi sieć muzeów, teatrów, obiektów sportowych, a także zabytków. Rzeczą niemożliwą jest zwiedzenie najważniejszych punktów Rzeszowa w ciągu jednego dnia, dlatego też ważne jest zarezerwowanie noclegów [wejdź na: ]. Miasto to ma do zaoferowania nie tylko komfortowe hotele, ale również sieć pensjonatów oraz wiele gospodarstw agroturystycznych niedaleko centrum, które kuszą do ich odwiedzenia.

Rzeszów to miasto, z którym związanych jest przez pochodzenie wielu artystów znanych na całym świecie takich jak Anja Rubik, Wojciech Kilar czy Władysław Sikorski. Jednym z bardziej wyjątkowych miejsc w Rzeszowie jest trasa podziemna. Podobne trasy możemy zwiedzać jedynie w nielicznych miastach w Polsce. Trasa ta liczy aż 369 metrów, położona jest na głębokości od 0,5 metra do 10 metrów poniżej płyt rynku głównego. Znajduje się tutaj 15 korytarzy oraz 25 piwnic, które powstały na przełomie XVIII i XIX wieku.

Rzeszów to miasto, w którym prężnie działają media. Miasto może poszczycić się aż 7 stacjami radiowymi, z czego największą chlubą jest Radio Centrum. Na terenie miasta wojewódzkiego Podkarpacia stacjonują również 4 stacje telewizyjne, z czego jedna z nich cieszy się ogromną oglądalnością – jest to TVP Rzeszów. W całym Podkarpaciu popularna jest regionalna prasa, która wydawana jest właśnie w Rzeszowie. Jest to między innymi Magazyn Rzeszów czy Dziennik Rzeszów, w których codziennie ukazują się świeże informacje na tematy związane z całym województwem.

Rzeszów to miasto, gdzie znajdą coś dla siebie również pasjonaci architektury. Najstarsze zachowane rzeszowskie budynki to te pochodzące z dziewiętnastego wieku, które swoim stylem nawiązują przede wszystkim do klasycyzmu, jednakże wytrwali znajdą również styl modernistyczny, neogotycki lub secesyjny. Najstarszą budowlą jest kościół pod wezwaniem świętych Wojciecha i Stanisława, swoim wyglądem nawiązuje on do stylu barokowego, stanowiąc tym samym wyjątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>