Wołkowyja dla aktywnych

Wołkowyja to malowniczo położona wieść znajdująca się w południowo wschodniej części Polski. Zlokalizowana jest tuż nad sporej wielkości zbiornikiem wodnym, co bardzo korzystnie wpływa na jej atrakcyjność turystyczną. Każdego roku nad Jezioro Solińskie przyjeżdża bardzo wielu turystów tęskniących za spokojnym odpoczynkiem na łonie natury. Baza noclegowa w Wołkowyi jest doskonale zorganizowana. Funkcjonuje tu kilkadziesiąt obiektów noclegowych o bardzo zróżnicowanym standardzie oraz cenie wypoczynku. Można znaleźć zarówno luksusowe apartamenty jak i skromne pokoiki lub miejsce na polu namiotowym. Część obiektów noclegowych ma w swojej ofercie dodatkowe usługi takie jak wycieczki po okolicy z przewodnikiem lub całodzienne wyżywienie. Jeżeli chcecie spędzić niesamowite chwile nad Jeziorem Solińskim, to koniecznie wcześniej zadbajcie o rezerwację noclegu. W szczycie sezonu turystycznego, który przypada na miesiące wakacji szkolnych ciężko jest na miejscu znaleźć wolną kwaterę. Wykaz obiektów noclegowych, które działają na terenie miejscowości oraz w jej bezpośrednim sąsiedztwie można znaleźć w internecie pod hasłem “Wołkowyja meteor”.

Przyjeżdżając nad Jezioro Solińskie możecie mieć pewność, że bez względu na warunki atmosferyczne nie będziecie się nudzić. Przy pełnym słońcu, oczywiście podstawową atrakcję będzie plażowanie i zażywanie kąpieli w chłodzących wodach jeziora. Jednak w przypadku, gdy pogoda nie dopisze można wybrać się do pobliskiego lasu na grzybobranie. Ciekawą alternatywą spędzenia wolnego czasu, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci są przejazdy kolejką wąskotorową organizowane niedaleko Cisnej. Osoby fascynujące się kulturą i sztuką ludową koniecznie powinny odwiedzić muzeum historyczne i skansen w Sanoku a także wybrać się na wycieczkę szlakiem bieszczadzkich drewnianych cerkwi, w których po dziś dzień zaklęty jest duch przeszłości. Odwiedzając obiekty sakralne warto zaczepić okolicznych mieszkańców i podpytać o odrobinę historii. Ludzie w Bieszczadach są niezwykle otwarci przyjaźnie nastawieni na turystów. W bezpośredniej rozmowie można często dowiedzieć się o wiele ciekawszych rzeczy niż w nawet najlepszym przewodniku. Zadając pytania warto jednak mieć na uwadze skomplikowaną i bolesną historię całego regionu oraz mniejszości etnicznych, które niegdyś zamieszkiwały te tereny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>