Zawoja dla turystów przez cały rok

W naszym kraju bardzo wiele miejscowości oferuje możliwość bezproblemowego wypoczynku przez cały rok. Do takich właśnie interesujących miejsc zalicza się położona w Beskidzie Żywieckim Zawoja. Najdłuższa wieś w Polsce ma 18 kilometrów, i chyba jako jedyna leży jednocześnie aż nad trzema rzekami. Dla odwiedzających to miejsce turystów przygotowano wiele atrakcji, tak samo baza noclegowa jest dostosowywana do zwiększającej się liczby przyjeżdżających tutaj osób. To na pewno dobra wiadomość dla turystów, każdy bowiem znajdzie bez trudu odpowiednie dla siebie noclegi w Zawoi. Jest tu bardzo wiele miejsc w kwaterach prywatnych oraz gospodarstwach agroturystycznych, które cieszą się wśród przyjeżdżających rosnącą popularnością. Zawoja urzeka każdego kto tutaj się zjawi przede wszystkim pięknymi krajobrazami. Babia Góra, która góruje nad wsią zapewnia cudowne i zapierające dech w piersiach widoki, umożliwia także aktywne spędzanie czasu. Wiele szlaków turystycznych, które tutaj można znaleźć prowadzi właśnie na szczyt Babiej Góry. Oczywiście bez problemu można również znaleźć te, które doprowadzą w inne, bardzo ciekawe i przepiękne miejsca Beskidu. Warto zwrócić uwagę również na zwiększającą się ilość szlaków dla rowerzystów.

Zawoja to także zabytki, spośród których na uwagę zasługuje między innymi znajdujący się w centrum wsi zabytkowy drewniany kościół z XIX wieku, czy też nieco starsza drewniana karczma. Ciekawa konstrukcja karczmy z podcieniami to wspaniały przykład stylu budowania w Beskidzie w XIX wieku. Na początku XX wieku PTTK otworzyło na Markowych Rówienkach skansen oraz schronisko na Markowych Szczawinach. Te miejsca także warto zobaczyć, podobnie jak pobudowany w 1930 roku Ośrodek Edukacyjny BPN, czy willę Polskiej Akademii Nauk. Zawoja jednak to miejsce warte odwiedzenia nie tylko w lecie, ale także zimą. Wówczas można korzystać tutaj z wyciągów narciarskich które pozwolą dostać się na okoliczne szczyty i skorzystać ze znajdujących się tam, dostosowanych do możliwości korzystających z nich osób, tras narciarskich. Ośrodki narciarskie zapewniają nie tylko możliwość uprawiania sportu, ale także noclegi czy też możliwość skorzystania z usług gastronomicznych. Z pewnością więc Zawoja zasłużyła na miano niezwykle urokliwej miejscowości wypoczynkowej, za którą jest od dawna uznawana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>